CYKLOZÁJAZD   - PORT GRIMAUD - FRANCÚZSKA RIVIÉRA

   MÁJ 2002:

"Hlavný tábor" bol v kempe PORT GRIMAUD - asi 7 km od Sant Tropez. Spali sme v obytných piesčitá pláž - kraj kempu hneď pri moriprívesoch. Cesty vo Francúzsku sú omnoho kvalitnejšie ako u nás a vodiči až neskutočne ohľaduplní. Už len tento fakt robil bicyklovanie príjemným a oddychovým.

   Prvý deň sme doobeda dorazili do kempu a už po obede bola naplánovaná prvá okružná jazda. Avšak pre nepriazeň počasia sa nič nekonalo. Našlo sa však niekoľko odvážlivcov, ktorí nevydržali a moké cesty a dážď ich neodradili.
   Ďalší deň sa vyčasilo a takmer janá obloha sľubovala pekné počasie. Išli sme do horského mestečka Gassin. Cesta viedla cez francúzske vinice, voňavé veľké borovice. Množstvo zákrut a pekný výhľad bola naozaj pekná odmena. V ďalšom horskom Hromadný odchod na jednu z etápmestečku Ramantuelle sme sa boli pozrieť na miestny cintorín, kde je pochovaný známy francúzsky herec Gerard Philipe (Fan-fan-tulipan). Rástlo tam veľa stromov - korkových dubov - z ktorých sa vyrábajú zátky pre francúzske vína. Cesta dolu kopcom potom viedla do samotnégho Saint Tropez, kde sme si pozreli známu "Žandársku stanicu" Luide Funesa a nemenej známy prístav.
     Nasledujúci deň hneď ráno sme vyrazili autobusom asi 100km (s prívesom) do oblasti Veroňského Kaňónu. Na jazdu sme mali 4 hodiny - trasa bola 30km. Aj keď sa zdá , že je to dosť, mali sme čo robiť aby sme to stihli. Nielen pre Verdoňský kaňónnáročnosť najmä stúpania, ale hlavne, pri každej zákrute je vyhliadka s prekrás- nou panorámou okolia a drsnou vápencovou prírodou. Táto krása tejto oblasti sa nedá opísať slovami, to sa musí jednoducho prežiť. Tí zdatnejší si ešte urobili veľmi peknú trasu asi 20km - len dole kopcom z Verdoňu k veľkej priehrade, kde nás potom vyzdvihol autobus.
     Nasledujúci deň sa robil okruh cez horské starobilé mestečká: Grimaud, La Garde Feriet, Aj takéto je okolie kempuPlan de La Tour. Táto trasa bola veľmi pekná, oddychová, a hlavne - viedla po menej frekventovaných, kvalitných cestách s množstvom zákrut a pekným prostredím.

   O stravu a ubytovanie bolo postarané. Jedina starosť bola cyklistika. V tomto prípade francúzskej riviéry to bol však veľmi príjemný oddych. Ba dokonca sme sa poslený deň aj kúpali na piesčitej pláži v čistej morskej vode.